Vianočné stromčeky

Podmanivá vôňa ihličia, zvonenie rolničiek, zvončekov, ligotavé vianočné ozdôbky..

 

Zdobíte vianočný stromček s deťmi, alebo to nechávate na Ježiška? :-) Každý z nás má vlastnú tradíciu ako vianočný stromček ozdobuje. To necháme na Vás. Radi Vám však pomôžeme s výberom toho najkrajšieho živého vianočného stromčeka pre váš útulný domov, z ktorého sa budete tešiť nielen Vy, ale aj Vaše deti!   

 

Po dlhom rozhodovaní sme pre Vás vybrali dánskeho pestovateľa vianočných stromčekov. Dávame pozor na to, aby stromčeky boli čerstvo zrezané najposlednejší môžný termín pred odoslaním k nám. 

 

Keďže stromčeky sú priamo od dodávateľa, umožňuje nám to udržať cenu čo najvýhodnejšiu pre vás.

 

Aby vydržal čo najdlhšie..

Vybrali sme pre Vás Jedľu nordmannovu (Abies nordmanniana), ktorá patrí medzi najlepší výber živého vianočného stromčeka pre jej dlhú trvácnosť a neopadavosť. Jedličky nepichajú, takže nezrania deti ani domáce zvieratká.

 

Samozrejme ak chcete, aby Vám stromček vydržal čo najdlhšie, je potrebné ho uchovať na chladnom, bezveternom mieste bez priameho svetla a postupne prispôsobovať vyššej teplote. Stromček môžete nechať zabalený v sieťke a dajte ho do nádoby s vodou. Pred tým však odrežte 1-2cm zo spodu kmeňa, čo zabezpečí znovunasávanie vlahy. Keď budete chcieť stromček premiestniť do interiéru, znovu odrežte kúsok z kmeňa a osaďte ho do stojana. Nezabúdajte na to, že živý stromček nemôže byť umiestnený v blízkosti zdroja tepla (radiátor, krb..) a potrebuje dostatok vody. Preto je nevyhnutná pravidelná zálievka.

 

Tieto stromčeky sú vysadené výhradne za účelom vianočného predaja. :-)

   
Napíšte nám
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia