O našich produktoch
Čučoriedky

EkoSad je plantáž, ktorá sa nachádza v okrese Púchov v obci Dolná Breznica. Za vznikom plantáže stojíme my dvaja - Jozef a Veronika a náš spoločný sen - založiť si vlastnú pestovateľskú farmu.

 

 

Náš nápad vznikol skĺbením rôznych myšlienok, na čo by sme využili nádherný slnečný pozemok. Prvou myšlienkou bolo sadiť čučoriedky. Neskôr sme si zaobstarali aj niekoľko včelích rodín. Každý miluje levanduľu, preto by bol hriech na našom veľkom pozemku nevysadiť pár sadeníc. Keď sme prvýkrát vyskúšali levanduľový sirup, chuť nás očarila a rozšírili sme sadenice levandule lekárskej, aby sme potešili chuťové poháriky aj našich návštevníkov.

 

Teraz si na našej farme plníme svoj sen a s láskou a nadšením pestujeme a predávame poklady, ktoré vzišli spod našich rúk. Veľká vďaka patrí aj našej rodine a známym, ktorí nám s plnením nášho sna ochotne pomáhajú.

 

Chceme, aby ste z našich produktov mali rovnakú radosť a boli rovnako nadšení pri ich konzumácii či pestovaní ako my.

 

Tak príďte a ochutnajte ako chutí naša záhradka plná zdravia.

 

 

 

 

 

 

Nájdete u nás

 

Čučoriedky

EkoSad je predovšetkým čučoriedková farma, na ktorej sa venujeme pestovaniu a predaju plodov čučoriedok, ale aj ich sadeníc. S radosťou vám tiež poradíme ako ich sadiť a starať sa o ne tak, aby vám vaša úroda priniesla rovnaké nadšenie ako nám. Predávame plody čučoriedky kanadskej, taktiež aj sadenice. Máme v ponuke tieto odrody: Goldtraube, Spartan, Patriot, Bluejay, Chandler, Brigitta, Elizabeth.

 

 

Zistiť viac

 

 

 

 

 

 

 

Levanduľu

V súčasnej dobe máme nasadené pole levandule lekárskej. Pre milovníkov levandule predávame nielen jej sadenice, ale v našej ponuke nájdete aj levanduľové sirupy, voňavé vrecúška plnené sušenou levanduľou a našu levanduľovú mňamku. Levanduľová mňamka má medovú konzistenciu a je výborná na dochutenie alebo ozdobu zmrzlinových pohárov, waflí, lievancov alebo iných dobrôt. Mňamku pripravujeme z čerstvej levandule ku ktorej pridáme len cukor a kyselinu citrónovú. Má úžasne plnú levanduľovú vôňu aj chuť. Príďte si po svoj pohárik levanduľovej mňamky do nášho EkoSadu.

 

Zistiť viac

 

 

 

 

 

Aróniu

Aróniu čiernoplodú (Aronia melanocarpa) mnohí poznajú pod ľudovým názvom jarabina čierna. Samotná rastlina arónie je opadavý krík s tmavofialovými plodmi v tvare bobule. Je relatívne nenáročná na pôdu a pestovanie a je preto ideálne pre domáce záhrady. Momentálne máme v našom sade k dispozícii sadenice arónie čiernoplodej a do budúcna plánujeme predávať plody či už čerstvé alebo sušené.

 

 

Zistiť viac

 

 

 

 

 

 

 

 

Brusnice

Brusnica veľkoplodá alebo kľukva patrí na Slovensku medzi menej známe druhy ovocia. Pôvodný domov má v Severnej Amerike, kde sa jej ročne vyprodukuje takmer 200 000 ton. V súčasnosti sú už aj na našom slovenskom trhu dostupné jej plody a výrobky obsahujúce brusnice. Informácií o pestovaní a skúsených pestovateľov kľukvy je na Slovensku ako šafránu. Práve pre jej výnimočnosť a vlastnosti sme sa rozhodli zaradiť ju do našej ponuky.

 

 

Zistiť viac

 

 

 

 

 

Med

Ak ste milovníkmi medu, určite sa v našom sade zastavte. Okrem iného sa totiž venujeme aj včelárstvu a nájdete u nás chutný a kvalitný med. Momentálne staviame včelíny pre naše včely, pretože vieme, že med nielen chutí, ale je aj veľmi zdravý.

 

 

Zistiť viac

 

  

Napíšte nám
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia